Fenomén Black Friday na kimgroup.cz se pomalu , ale jistě blíží a bude to ještě lepší než minulý rok

Fenomén Black Friday – co znamená a jak vznikl?

Black Friday známe jako šťastný den, den plný obrovských slev. Proč je tato akce zrovna v pátek, proč v listopadu, odkud k nám přišla?

Co je Black Friday?

Black Friday, v překladu „Černý pátek“, je největší výprodejová akce roku, které se účastní obchody z celého světa. Slevy, které nabízejí, jsou doslova ohromující. Některá sleva může být dokonce 90%!

Některé obchody nabízejí v tento den totální výprodej svého zboží. Tento svátek slev tradičně následuje po americkém Dni díkůvzdání, což je čtvrtý pátek v listopadu. Díky tomuto datu bývá Black Friday označován jako začátek předvánočního nákupní sezóny. Na nejbližší termín Black Friday se můžete těšit 23. 11 2018.

Jak vznikl Black Friday?

Black Friday vznikl jako reakce na krach na newyorské burze v roce 1929, který tvrdě zasáhl americkou ekonomiku. Mnoho obchodníků se díky ekonomické krizi dostalo do červených čísel. Někteří obchodníci ve snaze částečně kompenzovat ztráty, začali organizovat den plný slev. Cílem tohoto dne bylo také vrátit zákazníkům chuť nakupovat. Dík tomuto dni a předvánoční nákupní horečce se mnohým obchodníkům podařilo dostat se ze ztrát.

Den po Dni díkůvzdání nebyl zvolen náhodou. Jedná se o čtvrtý pátek v listopadu, den, kdy začíná předvánoční nákupní sezóna.

Lze se setkat také s vysvětlením, kdy Black Friday znamená označení pro dopravní zmatek po Dni díkůvzdání. Podle tohoto vysvětlení se termín Black Friday začal používat v americké Philadelphii.

Black firday měl velký ohlas nejen v USA. Brzy se rozšířil i do dalších zemí na světě.

Black Friady v České republice

V naší republice se setkáváme s pojmem Black Friday teprve několik let. Každý rok je však tento svátek slev bohatší. Každým rokem se totiž do této akce zapojuje více obchodů. Black Firday 2018 se účastníme také my, společnost Kim Group s. r.o.

Naše společnost Group s.r o se zabývá prodejem chytré elektroniky. Můžete se těšit na ohromující slevy smartphonů, smart Watch, fitness náramků a další chytré elektroniky.

Zapište si do svých kalendářů a diářů datum 23. listopadu 2018 a nezapomeňte se podívat na naše webové stránky kimgroup.cz.

TADY SE TO BUDE ODEHRÁVAT https://www.kimgroup.cz/vyprodej-mobilnich-telefonu-a-chytre-elektroniky/