Naše tipy na zdravé nápoje, které vás osvěží

Ledové tříště a různé studené slazené nápoje jsou hojně konzumovány v letních dnech. Dodají nám chvilkové osvěžení. Tím však jejich pozitiva končí. Jsou plné cukru a tím i kalorií, navíc obsahují nemalé množství různých uměle vyrobených chemických látek. Pro naše zdraví nejsou nic moc. Inspirujte se našimi tipy na zdravé nápoje bez přidaného cukru i uměle vyrobených chemických látek. 

Naše produkty se vám budou hodit nejen jako spotřebitelům. Oceníte je i pokud podnikáte v gastronomii.

Kokosová voda – tekutina života

Odborníci na výživu doporučují pít vodu ochucenou šťávou z citronu nebo limetky nebo lístky máty. V naší nabídce však existuje zdraví prospěšnější nápoj, než je voda. V létě se více potíme a kromě vody naše tělo ztrácí elektrolyty. Pitím vody dodáme tělu vodu, ne však elektrolyty. Kvalitní kokosová voda dodá tělu kromě vody také elektrolyty. Právem je nazývaná tekutinou života.  Jedná se o šťávu z mladých kokosů, která svým obsahem elektrolytů připomíná krevní plazmu. Mladé, zelené kokosy, ze kterých jsou vyrobeny naše kokosové vody, pocházejí z vietnamské biofarmy v úrodné deltě řeky Mekong. Naše kokosové vody obsahují buď pouze šťávu z mladých kokosů nebo také ovoce či lotosový květ. V žádném případě se nejedná o koncentrát.

Všechny naše kokosové vody můžete pít samotné nebo si z nich připravit lahodné, zdravé, osvěžující nápoje. Zde jsou naše tipy.

Pina Colada

Pina Colada je velice osvěžující nápoj, který si můžete vyrobit doma. Na přípravu jedné porce Pina Colady budete potřebovat 2 dcl kokosové vody s ananasem, 100 ml kokosového mléka 4 – 5 kostek ledu a lístky čerstvé máty na ozdobu. Můžete přidat také 4 cl bílého rumu nebo malibu.

Všechny ingredience kromě lístků máty dáte do mixéru a pečlivě rozmixujeme. Nalijete do sklenice, přidáme pár lístků čerstvé máty, doplníme brčkem a podáváte.

Základní ingredience, kokosovou vodu s ananasem a kokosové mléko najdete zde

https://www.kimgroup.cz/vody/kokosova-voda-s-ananasovym-dzusem-330ml/

https://www.kimgroup.cz/potraviny-a-drogerie/kokosove-mleko-1000ml/

Melounové, citrusové a kokosové osvěžení

 Meloun je velice osvěžující, ve spojení s naší kokosovou vodou vznikne skvělý, osvěžující, zdravý nápoj. K přípravě budete potřebovat 500 g melounu, 250 ml kokosové vody s citrusovým džusem a kostky ledu. Jeho příprava je snadná, všechny ingredience vložíte do mixéru a pečlivě rozmixujete, dáte do sklenic a přidáte led.

 Smoothie s kokosovou vodou

 Smoothie je velice zdravý a osvěžující nápoj. Jeho podstatou je čerstvé ovoce nebo čerstvá zelenina, rozmixovaná spolu s malým množstvím vody na kašovitou konzistenci. Do smoothie lze kromě vody přidat semínka, oříšky, koření, bylinky, bylinky, rostlinná mléka. Přidáte-li do smoothie místo vody některou z našich kokosových vod, vaše smoothie bude mnohem zdravější.

 Malinové smoothie

Velice osvěžující je malinové smoothie s kokosovou vodou. Na jeho přípravu budete potřebovat 100 g malin, jednu broskev nebo meruňku či nektarinku, 250 ml kokosové vody s lotosovým květem, kostky ledu a čerstvé lístky meduňky na ozdobu. Vše, kromě lístků meduňky vložíte do mixéru a důkladně rozmixujete. Dáte do sklenic a ozdobíte lístky meduňky.

 Kokosovou vodu s lotosovým květem najdete zde

https://www.kimgroup.cz/vody/kokosova-voda-lotosovy-kvet-330ml/

 Bobulové smoothie

Bobulové smoothie má velice zajímavou chuť. Připravíte ho z jednoho hrnku bobulovitého čerstvého, případně mraženého bobulovitého ovoce. K borůvkám, ostružinám a malinám můžete přidat sušené, nesířené brusinky. Ovoce vložíte do mixéru, přidáte 250 ml kokosové vody bez příchuti a tři čajové lžičky lněného semínka. Dáte do sklenic a přidáte kostky ledu nebo borůvky či maliny na ozdobu.

 Kokosovou vodu bez příchuti najdete zde

https://www.kimgroup.cz/potraviny-a-drogerie/kokosova-voda-pure-330ml/

 Zelené smoothie

 Smoothie může být i ze zelených listů, s těmi si výborně rozumí jablko. Jeho základem je jedna hrst polníčku, jedna hrst špenátových listů a jedna hrst rukoly. K tomuto základu přidáte jedno omyté a nakrájené jablko, zbavené jádřince a 500 ml kokosové vody s citrusovým džusem. Vše vložíte do mixéru a důkladně rozmixujete. Dáte do sklenic, přidáte kostky ledu a podáváte. Na ozdobu můžete přidat kousky vlašských ořechů nebo mandlí.

 Kokosovou vodu s citrusovým džusem najdete zde

https://www.kimgroup.cz/vody/kokosova-voda-s-citrusovym-dzusem-330ml/

 Mléčné koktejly z kokosového mléka

 Kdo by neznal jahodový a banánový mléčný koktejl! Tento chutný a osvěžující koktejl si můžete připravit i z našeho kokosového mléka. Kokosy, ze kterých rostlo naše kokosové mléko, byly vypěstované ve vietnamské biofarmě. V našem kokosovém mléce nenajdete žádné uměle vyrobené chemické látky.

 S naším vysoce kvalitním kokosovým mlékem si kromě jahod a banánů výborně rozumějí také borůvky. Čerstvé borůvky nebo jahody (mohou být i mražené) nebo banán rozmixujete s naším kokosovým mlékem a máte vynikající, osvěžující mléčný koktejl.

 Naše kokosové mléko pro přípravu mléčných koktejlů najdete zde 

https://www.kimgroup.cz/potraviny-a-drogerie/kokosove-mleko-1000ml/