Dejte krabici další šanci

Dejte krabici další šanci! Pomůžete tím naší planetě dýchat!

Každá krabice, které dáte další šanci, pomůže naší planetě dýchat. Z jednoho vzrostlého stromu se vyrobí 25 kg papíru, což představuje 312 krabíc o rozměrech 33x20x12cm. Pro Vaši představu se jedná o krabici, která má velikost běžné krabice od bot.

Bez stromů není kyslík

Stromy nás zbavují oxidu uhličitého a dávají nám nezbytný kyslík. Oxid uhličitý navážou do svých kmenů, listů či jehličí a díky fotosyntéze je přemění na drahocenný kyslík, který uvolní do ovzduší. Víte, že jeden hektar (10 000 m²), což je zhruba 200 stromů, vyprodukuje za jeden rok 7 až 10 tun kyslíku? Jelikož 1 kg kyslíku představuje 700 l kyslíku, při výpočtu produkce kyslíku jediného stromu během jednoho dne se dostaneme až k úctyhodnému množství 1 000 l kyslíku denně.

Máme řešení – cirkulární ekonomiku

Neomezený růst na planetě s omezenými zdroji – to je řešení, jak pomoci planetě dýchat i jak přispět k čistější planetě. Cirkulární ekonomika nezná odpad. Inspiruje se totiž přírodními ekosystémy, založenými na dokonalých a funkčních systémech organických živin.

Pro cirkulární ekonomiku jsou charakteristické funkční a nekončící cykly, ve kterých se neztrácí hodnota. Energie se totiž čerpá z obnovitelných a udržitelných zdrojů. Cirkulární ekonomika šetří přírodu, nemá negativní dopady na přírodní ekosystémy ani na lidské zdroje,

Cirkulární ekonomika v Kim Group

U nás v Kim Group krabice nevyhazujeme. Každá krabice, která k nám doputuje, poslouží jako obalový materiál. To se negativně podepisuje na jejím vzhledu, avšak vědomí, že pomáháme dýchat naší planetě a děláme jí čistější, stojí za to.

Přidejte se k nám a pomozte naší planetě dýchat!

Dělejte to jako my v Kim Group! Až k Vám dorazí naše krabice s Vámi objednaným zbožím, nevyhazujte ji. Dejte jí další šanci a pošlete jí zpět do oběhu!

Váš Kim Group

 

Zdroj pro výpočty

https://arnika.org/tvorba-kysliku