Zpět do obchodu

Registrace

Nákupní rádce

Řešte nejen CO koupit, ale hlavně KDE! Na co si dát pozor při výběru obchodu?

 

Pokud jste se rozhodli pro nákup nového mobilního telefonu, je potřeba si zvolit toho správného obchodníka, kde ho zakoupit. Při rozhodování neberte v úvahu jen cenu. Řada firem s výrazně nízkou cenou má mnohokrát špatné hodnocení zákazníků v porovnávačích, působí krátce na trhu a nemá dostatečné zázemí, které je důležité například při řešení reklamací. Podezřelý obchod poznáte také podle toho, že nemá kamennou prodejnu a jediným způsobem pro uhrazení objednávky je platba předem. I u dostupnosti je dobré mít se na pozoru. Ne vždy jsou položky „skladem“ skutečně dostupné a ihned k odeslání. Určitě se Vám také někdy stalo, že jste potřebovali dodat zboží co nejrychleji a pak jste čekali 3 týdny. Určitě si také důkladně prohlédněte internetový obchod. Zaměřte se na celkový vzhled (kvalitu popisů, fotografií), informace o obchodníkovi a důkladně si pročtěte obchodní podmínky.

 

Vybíráte telefon podle displeje?

Vybíráte telefon podle baterie?

Vybíráte telefon podle příslušenství?

Vybíráte telefon podle odolnosti?

Vybíráte telefon se skvělým poměrem ceny a výkonu?

Vybíráte telefon pro televizní závisláky?

Vybíráte telefon podle způsobu nabíjení?

 

 

Vybíráte telefon podle displeje?

 

Trendem dnešní doby jsou velké displeje (nad 5,5“). Oceníte je při prohlížení fotografií, videa, při surfování na internetu a díky jejich dobré čitelnosti i při běžné práci s telefonem (jako např. psaní sms). Jsou tak vhodné pro všechny věkové kategorie uživatelů. Velké displeje mají ale také své nevýhody. Je nutné počítat s menší výdrží baterie i s většími rozměry celého telefonu, který se tak nemusí vejít do každé kapsy. Zejména sportovci a menší děti potřebují mít co nejskladnější telefon.

 

Menší displej (do 4,5“) je ideální volbou pro sportovce, malé děti a křehké ručky něžných žen. Je to z důvodu, že tyto telefony se Vám lépe vejdou např. do kapsy, lépe padnou do ruky a tím se snadněji ovládají. Díky nižší spotřebě menšího displeje Vám navíc déle vydrží nabitá baterie a při případné výměně poškozeného displeje ušetříte nemalé peníze. Na menším displeji je na druhou stranu horší čitelnost textu, což může být komplikované zejména u starších osob a častých uživatelů internetu. Taktéž pro milovníky focení (včetně selfie) není menší displej úplně nejideálnější.

 

Vybíráte telefon podle baterie?

 

Pokud je pro Vás důležitá výdrž telefonu, je dobré myslet na nevýhody, které s sebou přináší větší kapacita baterie. Zejména je nutné počítat s vyšší hmotností telefonu a delší dobou nabíjení (týká se baterií s kapacitou nad 4000mAh). Doba, po kterou vydrží telefon nabitý, je závislá na velikosti displeje, intenzitě podsvícení, době připojení k internetu, focení a natáčení videí. Telefony s vyšší kapacitou baterie jsou naopak výhodné pro ty, kdo často zapomínají doma nabíječku, pro milovníky stanování a kempování, pro pracovníky ve venkovním prostředí, pro teenagery, kteří jsou stále připojení k internetu....

 

Nevýhodou menší kapacity baterie (do 3000mAh) je menší výdrž a s tím spojené časté nabíjení telefonu. Pokud jste se však i přesto rozhodli pro tuto volbu, lze vyřešit dokoupením power banky, díky které máte dobití telefonu vždy na dosah ruky.

 

Vybíráte telefon podle příslušenství?

 

V rozhodování, kterou značku telefonu si zvolit, Vám může pomoci také obsah balení u jednotlivých výrobců. Řada asijských značek dnes dodává telefony s bohatým příslušenstvím. V balení tak můžete najít například fólii na displej, zadní ochranný kryt, sluchátka nebo stojánek na sledování TV v mobilu. Díky tomu můžete ušetřit nemalé peníze za pozdější nákup příslušenství.

 

Vybíráte telefon podle odolnosti?

 

Telefon nevybírejte jen podle líbivého vzhledu, ale také podle toho, v jakém prostředí ho budete používat. Některé telefony jsou v kovovém rámečku, některé pouze v plastovém. Také zadní kryty mohou být z kovu nebo z plastu. Některé telefony mají krycí sklo displeje zapuštěné, čímž se zvyšuje jejich odolnost například při pádu. V každém případě doporučujeme zakoupit tzv. tvrzené sklo na displej, popř. ochrannou fólii (pokud není součástí balení). Tato drobná investice se Vám velmi vyplatí. Další možností je pojištění displeje, které je však daleko nákladnější volbou a doporučujeme ho spíše u drahých modelů. Existuje také řada tzv. outdoorových telefonů, které se vyznačují odolností proti prachu, vodě a nárazu. Jsou tak vhodné pro turistiku, horolezectví i pro práci v prašném prostředí. Jejich nevýhodou je vyšší hmotnost a ne zcela nadčasový design. Ale o to u těchto telefonů vůbec nejde.

 

Vybíráte telefon se skvělým poměrem ceny a výkonu?

 

Řada modelů od asijských výrobců jako např. Doogee, Xiaomi, Elephone má srovnatelné parametry jako telefony předních značek (Samsung, HTC, Lenovo), navíc jsou cenově dostupnější. V dnešní době obrovské konkurence se tyto společnosti snaží zaujmout nejen cenou, ale také kvalitou. Nemusíte mít tak obavy vsadit při nákupu na neotřelé značky. Jedinou nevýhodou je nutnost reklamovat zakoupený telefon přímo u obchodníka. Je to z důvodu, že značky bez oficiálního zastoupení na našem trhu nemají dostupnou síť servisů. Ale i toto se dá celkem jednoduše vyřešit, pokud budete dostatečně obezřetní při výběru obchodníka, u kterého telefon zakoupíte (viz úvodní odstavec).

 

Vybíráte telefon pro televizní závisláky?

 

Jste závislí na svém oblíbeném televizním pořadu a nejste právě doma? Existují mobilní telefony, které v sobě mají televizi – a to zcela zdarma. Pro sledování televizního vysílání stačí vytáhnout anténu, která je součástí telefonu, a naladit Vaši oblíbenou stanici. Tuto skvělou funkci oceníte například na dovolené, na chalupě, ve škole, na zastávce, v čekárně u lékaře, při čekání v kolonách na Vašich cestách, na nudné návštěvě...

 

Vybíráte telefon podle způsobu nabíjení?

 

Některé telefony umožňují tzv. bezdrátové nabíjení. Tento způsob nabíjení je pro uživatele velice jednoduchý a komfortní, jelikož nabíječka může být zabudována například do desky stolu, podstavce stolní lampičky a dalších kusů nábytku. Už se Vám tak nemůže nikdy stát, že neopatrným zacházením poškodíte nabíjecí část telefonu. Ušetříte tak nemalé peníze za případnou opravu. Nevýhodou je, že se jedná o novou technologii, která není nejlevnější a je tak zatím nabízena pouze u omezeného okruhu telefonů.

Zpět do obchodu