Doogee Homtom HT3: věrný společník ke krbu

Odolný krasavec za 2 tisíce

Homtom HT3 je za svých 2011 korun telefon z nízké cenové kategorie. To ovšem neznamená, že vás nemá čím potěšit. Například už na první pohed a dotyk vás zaujme svou bytelností. Přestože má plastový zadní kryt, díky kovovému rámu působí odolněji než můj vlastní třikrát dražší přístroj. Vše perfektně lícuje k sobě a navíc díky plastovým zádům není Homtom nepříjemně chladný v dlani.

Na zádech há té trojky najdeme 5 Mpx foťák a svítilnu, která ale nevydává tolik světla, jak bych od telefonu očekával. Co ovšem na telefonu očekávám, je nějaká ta škrábaninka – pokud si u Kim Group nevyberete pro svůj mobil nějaké slušivé pouzdro nebo ochranné sklo na displej, lehkému opotřebení se nevyhnete. A proto se vám bude líbit povrch Homtomu, který je imitací kovu. Malé škrábance na něm krásně zaniknou.

 

Inspirace pouze dobrým

Nejen imitací kovu, ale i průduchy pro reproduktor ve spodní části těla se Homtom přidává ke trendu napodobování designu iPhonů. Zaplaťpánbůh si ale nezvolil extrémní způsob jako Xiaomi, takže na výměnu SIMky nebo paměťovky nepotřebujete speciální zámečnickou sadu – stačí prostě klasicky odklopit zadní kryt baterie. Hned od baterie, která svou výdrží nijak nevybočuje ze standardů dnešních telefonů, se na nás usmívají 3 sloty – dva na microSIMky, jeden na paměťovou kartu.

Když už mluvím o paměti, výrobce hovoří o 8 GB – z těch si ovšem 2.87 GB pro sebe rezervuje systém, takže tento údaj berte s rezervou. Stále vám však zbývá přes 5 GB místa, takže pokud nejste schraňovatelé dat nebo mobilní hudební archiv, máte k využití slušně velkou paměť. Tu můžete využít třeba na muziku nebo pár epizod z vašeho oblíbeného seriálu, popřípadě filmů.

 

Standard bez zbytečností

Hned po prvním zapnutí telefonu vás velmi příjemně překvapí skutečnost, že jeho operační systém Android 5.1 neobsahuje v podstatě žádné zbytečné aplikace, které nikdy nepoužijete. Můžete si tak rovnou stáhnout pouze ty, o které skutečně stojíte. A i když si jich pustíte víc přes sebe, telefon se nijak neseká a nadále si zachovává své svižné tempo. Displej má vzhledem k ceně přístroje slušné zobrazovací schopnosti, které vás potěší i při sledování videa – pokud nejste maniaci a netoužíte po ultramegasuperHD rozlišení. Telefon má ideální tvar a velikost na psaní. Doporučuji stáhnout si Google klávesnici, která umožňuje psaní přejížděním prstem po displeji, takže nemusíte datlovat každý znak zvlášť a psaní je hned zábavnější. Dobře se dá s telefonem fungovat i při volání. Nepatří ale mezi řváče, takže abyste svou protistranu slyšeli, je jistější volat v tišším a klidnějším prostředí.

 

Bledší fotky s nižším rozlišením

Foťáky jsou u HT3 pozadu. Hlavní, zadní foťák má rozlišení 5 Mpx, přední „selfie“ foťák 2 – to už jsou na dnešní dobu nízké hodnoty. Fotky jsou také poměrně bledé. Naštěstí můžete jejich vzhled ještě před vyfocením upravit pomocí různých efektů, které najdete přímo ve foťáku. Rovněž kamera zde neslouží k natáčení celovečerních filmů, Ale soudě dle kvality záznamu má spíše statut doplňku fotoaparátu.

 

Cílová skupina: děti, lidé hledající odolnost, firmy

To je ovšem jedno cílové skupině, pro kterou je Homtom HT3 určen: Dětem, pro které je dostatečně odolný a není pro ně moc drahý. Lidem, kteří chtějí mít hezký telefon, ale nepotřebují nejnovější technologické výstřelky poslední doby. Nebo jako přístroj do firmy pro zaměstnance. Těmto lidem záleží především na bytelnosti a trvanlivosti. A to jsou vlastnosti, o které si u Homtomu HT3 starost nedělám.

IMG_20161116_162155

Pokud nepotřebujete hračku, ale odolný telefon za příznivou cenu, můžete si ho rovnou objednat na našem eshopuwww.kimgroup.cz.

 

bloger Jirka

Já